Únor 2008


Ahoj

29. února 2008 v 22:32 | Gia |  **About me-Gii*
Zdraviiim slečny moje rozmiléé,

jak pak se máte?Já docela dobře:) dneska mi končí prázdiny...škoda..ten týden uběhl jako voda..a ja se vůbec neučila a to mě čeká takových písemek..katastrofa:)..heh nějak sem si to slovo oblíbila:)
A zítre už je březen co..hruuza..za chvili už bdue červen :-/ no sem zvědava na to vysvědčenii..už ted se bojím a to ještě tři měsice :)

Tak se mějte krásně:-*Jak hubnou hvězdy

28. února 2008 v 11:14 | Gia |  Dietky

Bez mléka a alkoholu

Už sedm měsíců po porodu svého druhého potomka měla herečka Gwyneth Partlow konfekční velikost 36 a vypadala lépe než kdy předtím. Jak to zvládla? Dodržovala dietní plán podle experta na hubnutí Nishe Joshiho.
"Můj detoxikační plán opravdu funguje. Je vhodný pro kohokoli, ale ideální je pro maminky, které si chtějí dát tělo do formy po porodu. Už po třech týdnech uvidíte rozdíl především na břiše, bocích a zadečku.
Můžete tak shodit všechna nabraná kila! Prospěje to i vaší pleti a budete plni energie," říká Nish Joshi. A dodává: "Tuto dietu však nedržte v období kojení. Je lépe počkat, až s ním skončíte."

Detoxikační plán

Vyškrtněte veškeré mléčné výrobky, průmyslově upravené potraviny, smažená jídla a alkohol a zařaďte do jídelníčku hodně čerstvých ryb, kuřecího masa, zeleniny a ovoce. Tyto ingredience kombinujte. K tomu se doporučuje cvičit jógu - alespoň 20 minut třikrát týdně.

Jednou týdně očista

Mladou zpěvačku Šárku Vankovou udržuje ve formě jednodenní půst. "Nejvhodnější na hladovění je neděle, kdy je člověk většinou v klidu doma a po začátku víkendu dobře najedený.
Piju jen tekutiny - vodu bez bublin, džusy a čaje. Tím se tělo pořádně vyčistí," dala nám svůj tip Šárka Na pravidelný režim si zvykla a dodržuje ho už několik měsíců. Má skvělý pocit a pomáhá to.

Vláknina z jitrocele

Psyllium - vlákninu z indického jitrocele si nemůže vynachválit zpěvačka Ilona Csakova Její maminka prý díky ní zhubla dokonce 10 kg! Sice to jde pomalu, vůbec to však nevadí, neboť štíhlost se tak udržuje daleko snáz.
K vláknině je dobré jíst co nejvíc dušené zeleniny (květák, brokolice, mrkev atd.) hodí se i brambory. "Člověk má po vláknině pocit sytosti a nemusí tolik jíst," radí Ilona Lze ji přimíchat i do bílých či ochucených jogurtů.

Lenošení na přístrojích

B8ra Basiková sází na techniku, konkrétně na pohodlnou metodu Bailine, řízenou počítačem. Pravidelně dochází do salonu, kde stráví půlhodiny na lehátku obalená pásy, které na postižených místech vyvolávají malé elektrošoky. To se to pak hubne! Inspirujte se na www.1prettywomanfigure.cz.
(ela, Jackie)


Anna Sui F/W RTW 2008

27. února 2008 v 22:43 | Gia |  Jessica Stam

Testik

27. února 2008 v 10:37 | Gia |  Dietky
Tady je takový menší testík

Jestli vlastně víte co jíte:)

Není čaj jako čaj

27. února 2008 v 10:30 | Gia |  Čajiičky

Není čaj jako čaj


Naše země prožívá svůj čajový boom. Ve městech se stále častěji můžete setkat se specializovanými obchody, ve kterých se čaj prodává, a samozřejmě s čajovnami. Průzkumy ukazují, že spotřeba čaje je stále větší, ale největší nárůst prodejnosti prožívá čaj pytlíkový.
Přijde vám, že utratit přes padesát a více korun za 100 gramů sypaného čaje je vyhazování peněz oknem?
Pytlíkový nebo sypaný?
Tady není nad čím váhat - samozřejmě sypaný! Proč? U pytlíkového čaje jde v podstatě o komerční tah Angličana Johna Hornimana, jehož myšlenku dotáhl do konce Američan Tomas Sullivan. Pytlíkový čaj měl asi ve své prvotní myšlence zjednodušit přípravu čaje a zpřístupnit tak pití oblíbeného nápoje daleko širším vrstvám. To se stalo, ale bohužel to s sebou také neslo značný pokles kvality. Čaj se do sáčků drtí nebo dokonce mele, používají se často ty nejhorší sorty, přidávají se různé přísady… A nelze ani opomenout, že při louhování pytlíkového čaje louhujete i právě zmiňovaný papírový pytlík (což mi principem trochu připomíná vaření sekyrkové polévky). Proč tedy používat čaje v sáčku, když máme na trhu jejich kvalitnější předchůdce, že?
Co je vlastně čaj?
Pod pojmem čaj se schovává celá řada různých nápojů, které mnohdy nemají s čajem nic společného. Je to kvůli způsobu přípravy. Čaj je u nás vlastně jiným výrazem pro louh z nějaké části rostliny. Díky tomu se tedy říká čaj nejen skutečným čajům, ale i louhu a odvaru z všemožných bylin (bylinkový nebo bylinný čaj), z ovoce (ovocný čaj) i zeleniny. K těmto čajům patří nejen nám známý šípkový čaj nebo heřmánek, ale například gohyah (z hořkých dýní), maté (indiánský nápoj z cesmíny paraguayské), ginko (z jinanu dvoulaločného), rooibos (z jihoafrické rostliny aspalathus linearis) a nespočet dalších. V čajovnách se s nimi můžete setkat buď přímo mezi čaji, nebo mají v nápojovém lístku vlastní kolonku "čaje nečaje". Pravý čaj se ale vyrábí z listů keře čajovníku čínského (camellia sinensis) nebo čajovníku assámského (camellia assamica).
Druhy čaje podle způsobu výroby
Podle způsobu výroby dělíme čaje do několika skupin, názvy těchto skupin vznikly nejspíš podle barvy výsledného nálevu. Je až s podivem, jakou škálu barev může mít čajový nálev…
Bílý čaj
Tento čaj prakticky neprochází mechanickým zpracováním ani fermentací (fermentace při výrobě čaje neznamená kvašení, ale daleko složitější proces různých procedur zavadáním počínaje a sušením konče). Bílý čaj je tedy nejpodobnější louhu z čerstvých lístků, je při výrobě pouze sušen.
Zelený čaj (řadí se mezi polofermentované)
Je to proto, že je při procesu fermentace u zeleného čaje ve správný okamžik přerušena (záleží na druhu). Při fermentaci uvolněné chemické látky jsou pak tepelně inaktivovány. V Číně se nejčastěji používá sušení a pražení, což dodává čajům specifický kouřový nádech. V Japonsku se k inaktivaci používá spíše napařování horkou vodní parou.
Žlutý čaj
Tento čaj je vzácnou čínskou specialitou a přesný postup jeho výroby je přísně utajován. Vyrábí se ale pravděpodobně stejně jako zelený čaj, jen ještě prochází následnou krátkou fermentací.
Oolongy (řadí se mezi polofermentované)
Oolongy se od zelených čajů liší stupněm fermentace. Jsou v podstatě na cestě někde mezi zeleným a černým čajem. Přesto mají svou vlastní sortu, zejména kvůli chuti. Osobně musím říct, že oolongy patří k mým nejoblíbenějším čajům.

Černý čaj (čínsky červený)
Tento čaj je úplně fermentovaný. Nálev má mnohdy až tmavě hnědou barvu a často velice výrazné aroma. Černé čaje se většinou nemůžou opakovaně louhovat (dělá se z nich tedy jen jeden nálev), zato je ale nejvhodnější k různým kombinacím s kořením, mlékem a vůbec k dochucování.
Tmavý čaj (čínsky černý)
U tmavého čaje se v konečné fázi výroby vyvolává ještě dodatečná fermentace, čili prochází vlastně fermentací dvakrát. Jeho louh je velice silný a specifický. Vyrábí se z velmi silných listů. Čaje z této škatulky jsou například Pu erh nebo Tou cha.
Druhy čaje podle lokalit
Čaje se pěstují a vyrábí v různých lokalitách, proto podle nich čaje dělíme. Mezi největší tyto lokality patří čaje čínské (Yunnan, Qi Men, Zhu Cha, Long Jing), indické (Darjeeling, Assam, Sikkim, Nilgri), japonské (Sencha, Hoicha, Matcha, Bancha), cejlonské (Kandy, Nuwara Eliya). Čaje se ale pěstují a vyrábí prakticky v celé jižní Asii, v jižní Americe a také v některých částech Afriky. Navíc svůj čajovník si můžete vypěstovat i doma v obýváku, stejně jako kteroukoli jinou exotickou rostlinu.
Léčivé účinky dlouhodobého pití čaje
V Číně je považován čaj za takový všelék. Čaje z Číny mají mnohdy romanticky znějící dlouhé názvy, které místy souvisí i s jejich léčebnými účinky (např. Obočí dlouhého věku). Nedá se říct, že čím nižším stupněm fermentace čaj projde, tím větší má zdravotní účinky, protože i černé čaje jsou nesmírně zdravé, naopak tmavé čaje vykazují díky následné fermentaci velké množství nových účinných látek. Čaj obsahuje spoustu užitečných tříslovin a vitamínů. Na co všechno tedy pomáhá čaj? Vědci stále čaj zkoumají, ale následující účinky již byly prokázány:
- díky obsahu fluoridů je prospěšný zubům,
- zvyšuje odolnost proti infekcím,
- normalizuje činnost ochranné střevní mikroflóry, zamezuje vývin hnisavého procesu v trávicím traktu,
- léčí úplavici a kurděje,
- může pomáhat při otravách,
- obklady mírní horečky při úžehu a používají se proti zánětům očních víček,
- zklidňuje cévní systém, mírní křeče, rozšiřuje cévy a podporuje krevní oběh,
- snižuje bolesti hlavy a únavu,
- podporuje srdeční činnost a rozšiřuje mozkové cévy,
- pomáhá při léčbě revmatickém zánětu srdeční nitroblány,
- zklidňuje vysoký krevní tlak,
- pomáhá při kapilárním krvácení a kapilárních toxikózách.

Navíc účinek kofeinu v čaji je mnohem mírnější než v kávě, proto je nazýván teinem. Jeho předávkování normálnímu konzumentovi prakticky nehrozí.
Závěrem je důležité ještě říct, že čaje jde také dělit podle sklizně, ale to je velice složité dělení. Rozpozná se podle všelijakých písmenek uváděných za názvem čaje a určitě není důležité pro člověka, který s čajem začíná… Co ještě? Pití čaje je činnost, která se v mnohých kulturách stala obřadem. Proto máme i mnoho způsobů, jak čaj připravit. O historii a možnostech pití čajových nápojů by se dala sepsat velice poutavá kniha. Určitě je potřeba dodržet u každého čaje správnou teplotu vody a vždy používat vodu nejprve převařenou, abyste se zbavili nechtěných chemikálií ve vodě z kohoutku obsažených. Pokud s čaji teprve začínáte, nebojte se zajít do čajovny pro radu. Dobrý čajovník (obsluha v čajovně) vám jistě rád pomůže. Také je pravda, že se nemusíte bát různého dochucování, zavilý čajomil vás sice nejspíš odsoudí, ale čaje se dnes prodávají i aromatizované, pijí se s mlékem, medem, různým kořením… Prostě co komu chutná. Je ale pravda, že nejlepší zdravotní účinky bude mít vždycky čaj ve své přirozené podobě, tedy nedochucený.
Pijete sypaný čaj? Děláte si ho doma sama, nebo radši zajdete do čajovny? Věříte v léčivé účinky čaje? Znáte nějakého zapřísáhlého čajomila?Já osobně čaj miluji .. dřiv jsem ho nesnášela a ted neni den kdy bych nevypila aspon 3 hrnky nějakého čaje..


Jess

25. února 2008 v 16:04 | Gia |  Jessica Stam

Kolik opravdu vážíte

25. února 2008 v 15:33 | Gia |  $$$Tipy a triky$$$

Kolik opravdu vážíte

Zdá se vám, že si vaše váha žije vlastním životem a absolutně nerespektuje vaše diety? Celý měsíc se snažíte striktně dodržovat harmonogram té "nejúčinnější" hubnoucí procedury a na konci vašeho úsilí vám ten nespravedlivý přístroj začne ukazovat jen o půl kila míň než na samotném začátku? Nestrkejte hlavu do písku, sepsali jsme pro vás spoustu zajímavých faktorů, které s vaší skutečnou váhou nemají co do činění, přestože se tak tváří. Nezapomeňte, že skutečným měřítkem vaší snahy je zrcadlo a velikost oblečení. Také odborníci se shodují, že byste se měla zaměřit spíš na svoje tukové zásoby nežli na rozdivočelou rafičku na vaší váze.

1. Jste oblečená

>>> Přírůstek: až 2 kg
Jestliže jste se včera večer svěřila svému počitadlu jen v kalhotkách a podprsence, nečekejte dnes, kdy na něm stojíte v županu, že k vám bude milosrdné. Važte se vždy jen ve spodním prádle nebo na "Evu", protože vše ostatní vám kila jen a jen přidává. Což je logické, nemyslíte?

2. Ukrutná žízeň

>>>Přírůstek: až 1 kg
Ve vodě není žádný tuk ani sacharidy, takže po ní neztloustnete. Ale má také svou váhu, a pokud jí vyzunknete najednou třeba litr, jste automaticky těžší. Naštěstí ji naše tělo nejen díky pocení brzy zpracuje.

3. Včera byla pařba

>>>Úbytek: 1 až 2 kg
Je to pravda odvěká, že alkohol dehydruje. To proto se po ránu cítíme tak "skvěle": máme sucho v ústech, bolí nás hlava, možná se nám chce zvracet nebo odbíháme na toaletu se slabým průjmem. Tato baječná kombinace způsobí, že i po smršti sladkých koktejlů budete ráno vážit míň. Mimochodem, večerní dávka alkoholu vás zbavila i spousty minerálních látek a bílkovin...
Život je však spravedlivý, jakmile svou zuřivou žízeň po pařbě uhasíte, začnete zase automaticky přibírat. Také je dobré vědět a respektovat, že alkohol v malém množství tělu celkem prospívá: rozpouští tuky, zlepšuje jejich trávení, uvolňuje stres a napětí, podporuje spalování sacharidů, které promění na energii, čímž nás vlastně povzbudí. Pivo a víno obsahují kromě alkoholu a cukrů také blahodárné minerální látky, antioxidanty, vitaminy, flavonoidy.

4. Měla jste jen lehký obídek

>>>Přírůstek: až 1 kg
Přestože jste vzorně poobědvala nízkotučné, vitaminy a minerály nadopované jídlo, vážíte zase o kilo víc. Zdravá výživa je obvykle velmi těžko stravitelná. Např. zeleninová polévka spolu se zeleninovým salátem jsou velmi bohaté na vlákninu, tekutiny, nemají téměř žádné kalorie a dokonale vás zasytí. Neměla byste propadat zoufalství. I když díky nim vlastně hubnete, než je tělo zpracuje, na nějakou dobu ztěžknete.

5. Vynechala jste sacharidy

>>>Úbytek: 1 až 2 kg
Pokud zkoušíte např. Atkinsonovu dietu a ládujete se celý den jen bílkovinami: posnídala jste vaječné bílky, poobědvala libové maso, k večeři jste si oloupala vajíčko natvrdo - vše samozřejmě bez přílohy, budete odpoledne vážit o něco méně. Nejde o to, že by bílkoviny zázračně spalovaly tuk, ale o to, že tělo při jejich zpracování spaluje glykogen neboli živočišný škrob. A stejný efekt má i cvičení... Navíc váš organismus ztratí mnohem více vody než při konzumaci sacharidů.

6. Slané brambůrky!

>>>Přírůstek: 1,5 až 2,5 kg
Každá z nás se alespoň jednou za rok neudrží a schroupe pytlík slaných brambůrků nebo slaných pražených mandlí či přesolených buráků "na ex". Jenže všechna solená jídla, jako jsou instantní polévky, čína, konzervy..., zadržují vodu. Tělo tak reaguje, aby bylo schopné zředit vysoké množství sodíku. Možná vás po slaných orgiích začne bolet břicho a budete se cítit nafouklá, ale hned, jak se pořádně zalijete, mělo by se vám ulevit. Přesto se soli raději vyhýbejte, je jí téměř ve všech potravinách tolik, že není potřeba ještě dochucovat hotová jídla. Sůl v organismu totiž působí dost dráždivě, zabraňuje vylučování látkové výměny a navíc slané dobroty zhoršují ekzémy a revma.

7. Sklátila vás nemoc

>>>Úbytek: až 2,5 kg
Když jste nemocná, připadáte si slabá jako moucha. Máte pocit, že jste musela tím, jak trpíte, zhubnout alespoň kilo! Kašel a rýma může způsobit dehydrataci, takže vám milá rafička na váze opravdu ukáže nižší číslo. Jenže ve skutečnosti neztrácíte tělesný tuk, nýbrž zase jen vodu. Jen co se vrátíte do pracovního procesu, vaše původní váha vás rychle dožene.

8. Špatné trávení

>>>Přírůstek: 1 až 3 kg
Jestliže trpíte na zácpu, v těle se vám hromadí "odpad" a vy vážíte víc. Aby vše fungovalo, jak má, měla byste na toaletě posedět alespoň jednou za dva dny. Pokud se tak neděje, určitě to výrazně ovlivňuje vaši hmotnost a kromě toho je vaše tělo neustále přiotráveno zbytky látkové výměny. Můžete díky tomu trpět bolestmi hlavy, únavou a oslabeným imunitním systémem. Zácpu mohou vyprovokovat i různé dietní experimenty, jako je rychlé snížení příjmu kalorií, menu bez sacharidů, vynechání jednoho pravidelného jídla apod. Abyste měla v břiše pořádek, zařazujte do jídelníčku dostatek vlákniny - např. ovesnou kaši, citrusy, broskve, banány, ořechy, fazole a cereálie. Hlavně neriskujte a neexperimentujte bez pořádného uvážení.

9. Kávová smršť

>>>Úbytek: půl kila
Která z nás si nezpříjemňuje ranní vstávaní, poradu, polední pauzu, klábosení s kamarádkou... šálkem latté, capuccina nebo piccola!? Jenže kofein je mírné diuretikum, což znamená, že se z vás pak stávají časté navštěvnice toalety. Tělo ztratí mnoho tekutin a vaše váha začne příjemně klesat. Bohužel, jen co se napijete, vaše hmotnost se zase vrátí do původního stavu. A opět se dostáváte do onoho začarovaného kola. Abyste nepodléhala mylným pocitům, vypijte raději ke každému šálku kávy alespoň skleničku vody.

5 mýtů o tloustnutí

25. února 2008 v 14:17 | Gia |  Dietky

5 mýtů o tloustnutí

Tma a zima, které nám teď příroda nadělila, žádají zalézt do pelíšku co nejdřív to jde a pokud možno nevystrčit ani nos. Jak to ale udělat, abychom nepřibrali přes léto pracně shozená kila?
Základní prevencí proti zdravotním problémům, stresu, únavě a také podzimní a zimní depresi, kdy nám chybí dostatek světla, je bezpochyby pohyb.
Sportovat bychom měli celoročně, ať je teplo nebo zima. Proto je důležité najít si několikrát týdně alespoň 30 až 40 minut a zacvičit si.

Mám ďábelský plán…

"Na začátku je třeba vypracovat plán. To znamená zjistit, co je v následujícím týdnu pro zaměstnání, rodinu, známé a zájmy nezbytné, co důležité, co méně důležité a co je ve své podstatě zbytečné. Jenom tak dokážete po pravdě zhodnotit, kolik vám zbývá času na sebe. Jestliže však nenajdete denně alespoň půl až jednu hodinu pro sebe, je skoro zbytečné začít přemýšlet o nějaké dietě, druhu cvičení apod. Nejprve musíte provést změnu, díky které získáte čas pro sebe," říká MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK.
Největší zdravotní prospěch získáváme pohybem, při němž dochází k rytmické činnosti velkých svalových skupin. Jedná se například o rychlou chůzi, běh, aerobik, spinning, plavání, tanec apod.
Taková aerobní pohybová aktivita je také nejúčinnější formou cvičení při hubnutí. Je ale třeba s ní začít postupně a najít optimální intenzitu pohybu. Přílišné cvičení může uškodit, nízká intenzita nevyvolá požadované změny.

Jezte s tužkou

Pro zdravý život jsou kromě dostatečné pohybové aktivity důležité správné stravovací návyky. Náš jídelníček by měl odpovídat zásadám správné výživy, neméně důležitá je jeho pestrost a chutnost.
"Zapisujte si, co jíte, a udělejte rozbor současného záznamu jídla. Už fakt, že si zapisujete, znamená, že to myslíte opravdu vážně, a je velká šance, že budete alespoň trošku úspěšní. Když si ale opravdu nevíte rady, nebojte se poradit s lékaři nebo nutričními terapeuty," radí doktor Matoulek.

Je to pravda nebo ne?

Podívejme se na pět nejčastějších mýtů o problematice hubnutí, nadváhy a správného způsobu stravován.
Kdo hubne, musí hladovět
Jedná se o jeden z největších omylů. Je dokázáno, že se má jíst pět menších porcí denně. Nedáte-li svému tělu pravidelné porce jídla, začne si ukládat tuky na horší časy. Navíc hladovění tělo oslabuje a můžete si způsobit vážné zdravotní potíže. Samozřejmě je třeba nad správným jídelníčkem přemýšlet - někomu může vyhovovat i méně časté jídlo, ale je třeba si hlídat vyváženost jídelníčku!
Po 17. hodině se již nesmí jist
Večer má tělo větší tendenci ukládat přijatou energii do tuků, protože potřeba energie je již menší. Večeře by měla být lehká a obsahovat spíše bílkoviny, než sacharidy.
Běžně stačí nejíst asi dvě až tři hodiny před spaním. Kdo však chodí pozdě spát nebo mívá velké pocity hladu, může si dokonce dopřát i druhou večeři. Ideální je malá porce zeleninového salátu, sklenička mléka nebo malý bílý jogurt. Úplné vynechání večeře se nedoporučuje, protože organizmus na nedostatečný příjem energie reaguje zpomalením metabolizmu.
Stačí jíst pouze ovoce a zeleninu
Ovoce obsahuje zejména vodu a jednoduché cukry - fruktózu. Jeho výhodou oproti cukrovinkám je skutečnost, že neobsahuje tuky a naopak je v něm vláknina, vitamíny a stopové prvky. Zelenina obsahuje výrazně menší množství cukru než ovoce a je výborným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Pouze tyto látky však nejsou dostačující a při dlouhodobější dietě budou vašemu tělu chybět zejména bílkoviny a další důležité látky.
Hodinu po sportování by se nemělo jíst
Při sportování dochází přibližně během 45 minut k vyčerpání zásob glykogenu ve svalech a poté sahá tělo ke svým tukovým zásobám, z nichž čerpá energii až do dalšího jídla. Má to však svá ale. Svaly zásoby glykogenu doplňují nejrychleji hodinu po cvičení. Když se tedy nenajíte, nedochází po cvičení k nárůstu svalové hmoty. Platí, že čím více máte svalové hmoty, tím lépe a rychleji se tuky spalují.
Hubnout se dá, i když nesportuji
Skutečně je to možné, ale k hubnutí dochází velmi pomalu a nerovnoměrně. Byť i mírný nárůst svalové hmoty způsobený fyzickou aktivitou zvyšuje tzv. bazální metabolismus neboli klidový energetický výdej, a to znamená, že začnete rychleji a efektivněji využívat energii přijatou ze stravy. Pravidelnou fyzickou aktivitou si získanou nižší váhu snáze udržíte. Ten, kdo má tzv. spořivý metabolismus, se nemá omezovat v jídle, ale měl by se zaměřit především na zvyšování energetického výdeje. Tedy na správnou pohybovou aktivitu respektující individuální rozdíly v hmotnosti a přítomnost přidružených onemocnění.

Z diet se tloustne?!

25. února 2008 v 14:13 | Gia |  Dietky
Diety nám nejenom kazí radost ze života ale ještě ke všemu obvykle nefungují. Po přechodném zhubnutí se člověk vrátí k původní váze - přinejmenším!
Praha - Nedržte dietu. Kazí vám radost ze života a většinou je na nic. Teď už to potvrdili i vědci v největší a nekomplexnější studii všech dob. Její závěr je jasný: po dietě přiberete a navíc si můžete vážně poškodit zdraví.
Dieta na většinu lidí nefunguje a dokonce pro ně znamená vážné životní riziko. Více než dvě třetiny lidí shozená kila zase přiberou. Diety také zvyšují pravděpodobnost infarktu, mrtvice a cukrovky. Navíc většina "dietářů" skončí tlustší, než byli na začátku.

Radši ani nezačínat

Potvrzují to zkušenosti 19 tisíc lidí, sledovaných v průběhu čtyř let v celkem 30 studiích, které zkoumaly pacienty v průběhu dvou až čtyř let. Z nich pak vytvořili vlastní analýzu američtí vědci z Kalifornské univerzity. Vyplývá z ní, že diety prostě nefungují. Zhubnout aspoň jednou za život se pokusí čtvrtina lidí. Odborníci varují pře známým jojo efektem, který předznamenává zdravotní problémy.
Zátěž z opakovaného nabírání a opětovného hubnutí je taková, že by lidé udělali lépe, kdyby se do diet nepouštěli raději vůbec. Váha by zůstala stejná a jejich tělo by netrpělo zátěží ze střídání hmotnosti.

Nelítostné jojo

Přehled nejmenuje žádný konkrétní dietní plán, ale zahrnuje nejpopulárnější diety posledních let: nízkouhlovodanouvou, vysokoproteinovou (Atkinsovu) a dietu podle glykemického indexu, která je bohatá na pomalu spalované uhlovodany z celozrnných potravin.
Doktorka Traci Mannová, která výzkum prováděla, upozorňuje: "Nejdřív ztratíte 5 až deset procent své původní váhy. Ale po tomto "líbánkovém" období se váha začne znovu zvyšovat. Zjistili jsme, že většina lidí přebere vše, co shodila, a ještě něco k tomu. Udržet si sníženou váhu se podaří jen naprosté menšině lidí."

Kila se k vám vrátí

Hubnoucí lidé nakonec váží většinou ještě víc, než předtím. Výzkum doktorky Mannové prokázal, že dvě třetiny lidí během čtyř až pěti let přibraly všechna shozená kila - a ještě něco navíc. Polovina z nich pak byla ještě o skoro 5 kilo těžší.
Podle studie, publikované v odborném časopise American Psychologist, diety významně poškozují zdraví.Způsobují zdvojnásobení počtu onemocnění srdce včetně infarktu a zvyšují tak pravděpodobnost předčasného úmrtí. Jojo efekt vede také k mrtvicí a diabetu a ničí imunitní systém, takže organismus snadno podléhá všemožným infekcím.

Už je to navždy

Výhody diet jsou příliš malé a potenciální škody příliš velké, tvrdí americká studie. Poroto se prokázalo, že na k léčbě obezity nejsou vlastně vhodné.
Místo nich se doporučuje vyvážená strava v kombinaci s pravidelným cvičením. Fyzická aktivita je totiž klíčovým faktorem, který vede k trvalé ztrátě váhy. Místo diety, která skončí v okamžiku dosažení správné váhy, se doporučuje postupné shazování kil během dlouhé doby pomocí cvičení a přijetí správných jídelních návyků na celý život.

DKNY

24. února 2008 v 21:54 | Gia |  Jessica Stam

Držení těla je základ: Vypněte prsa a hlavu vzhůru!

24. února 2008 v 21:40 | Gia |  $$$Tipy a triky$$$

Držení těla je základ: Vypněte prsa a hlavu vzhůru!
Možná se snažíte cvičit, makáte na sobě, hubnete, a dokonce už pozorujete, že se vaše pneumatiky mění na svalovou hmotu. Jenže, linie vašeho těla závisí také na správném držení těla.

Zdraviim:)

24. února 2008 v 21:24 | Gia |  **About me-Gii*
Ahojte kočeny moje:-*

jak se máte?Jak jste se měly?

Já sem se zase vrátila:)..no dala sem tady nějaké zásady..a tak..přiznávám se vydržím dietu držet několik dní a pak se přežeru..prostě pokaždé..takže to zkusím nějak napravit a prostě zhubnu

takže mějte se krásně:-*

Zásady

24. února 2008 v 21:16 | Gia |  **About me-Gii*
Zásady číslo 2. tamty nevyšly tak jsou tu nové

1. Zhubnu a je mi jedno jak...do léta chci mít prostě dole minimálně 5 kilo

2. budu se vážit a měřit se

3. budu si zapisovat co jsem snědla a vážít množství jídla

4. jelikož trpim přežíráním sladkého budu prostě jíst klidně 6 x denně abych se následně nepřežrala

5. budu navštěvovat posilovnu 1 x týdně, každý 2. den budu cvičit na orbitraku a každý den budu posilovatMimo

21. února 2008 v 20:44 | Gia |  **About me-Gii*
Ahojte
Chtěla bys se omluvit že sem nic nepřidávám poslední dobou..ale nemám čas...hodně učení
Ve svém volném čase jsem sice třeba na icq, ale prostě už neni nálada sem nějak něco spisovat..a navic sem ted pořád mimo domov když se neučím..tak sem většinou venku..
takže tímto se Vám omlouvám a chtěla bych jen vyhlásit pauzu prostě potřebuju se učit a nechci přijít o kamarády takže budu spíš chodit ven než sedět u pc : )..vrátím se možná v neděli možná už zítra nebo až za týden..14 dní...kdo ví...záleží na čase...

mějte se krásně..přeji Vám mnoho a mnoho úspěchu v životě, ne v jen v hubnutí, ale v životě, protože důležitější je přítel než 5 kilo dole...
Brzy vás tu budu zase otravovat : - *
Vaše Gia


Grace Small

20. února 2008 v 21:14 | Gia |  ~~~Thinspiration~~~